Sayt ishga tushirilmoqda: hududlar, suratlar va jadvallar har kuni qoʻshib borilmoqda.

Ob-havo · Toshkent vaqti

Oʻzbekiston ob-havosi

Hozirgi holat va 7 kunlik prognoz — 23 shahar va dam olish maskani. Pastda — har hudud uchun iqlim jadvali va qachon borish qulayligi.

Yangilangan: 25-okt, 19:16Ob-havo: MET Norway

23 nuqta

Shaharlar va dam olish maskanlari

Kartochkani bosing — hududning toʻliq prognozi va iqlimi.

Qachon borish kerak

Qachon qayerga borish

14 hudud, 12 oy. Katak rangi — oʻrtacha kunduzgi harorat va yogʻinli kunlar boʻyicha qulaylik; raqam — kunduzgi harorat, °C.

HududYanFevMarAprMayIynIylAvgSenOktNoyDek
Toshkent shahriToshkent791522283336352922159
Toshkent viloyatiToshkent791522283336352922159
Andijon viloyatiAndijon481523283335332921135
Buxoro viloyatiBuxoro7101625303637363023168
Fargʻona viloyatiFargʻona581522283335342921136
Jizzax viloyatiJizzax691522283435332922158
Xorazm viloyatiUrganch261322293436342820114
Namangan viloyatiNamangan481523293435342922136
Navoiy viloyatiNavoiy7101624293536353023169
Qashqadaryo viloyatiQarshi91217253136383731241711
Qoraqalpogʻiston RespublikasiNukus141222293536342819103
Samarqand viloyatiSamarqand791421273234332822159
Sirdaryo viloyatiSirdaryo (Guliston yaqinida)591523293536353022147
Surxondaryo viloyatiTermiz101319273338403833261912
  • Eng qulay
  • Qulay, yomgʻirli
  • Iliq
  • Issiq
  • Salqin
  • Sovuq

Qoida: oʻrtacha kunduzgi harorat 15–28 °C boʻlgan oylar qulay hisoblanadi; oyda 9 va undan koʻp yogʻinli kun boʻlsa — «yomgʻirli» belgisi qoʻyiladi. 28–32 °C — iliq, undan yuqori — issiq; 8–15 °C — salqin, undan past — sovuq.

Manbalar va litsenziya

Prognoz MET Norway global modeliga asoslangan; togʻ nuqtalari uchun balandlik hisobga olingan. Iqlim koʻrsatkichlari — koʻp yillik oʻrtacha qiymatlar, haqiqiy ob-havo ulardan farq qilishi mumkin.